12. července 2014

The Sims 4 - Vytvořit simíka (demo)

I na mě se usmálo štěstí a v Originu se mi objevilo demo CAS. Sice si TS4 nejspíš nekoupím (a když, tak určitě ne hned), ale možnost vyzkoušet si to je samozřejmě lákavá. Takže - nainstalováno a zkouším, zkouším, zkouším. :)
Rozhodla jsem se o CAS napsat článek. Bude to asi spíš o mých pocitech a o tom, co mě zaujalo. Nečekejte fotky všeho, co v CAS je, ale pokusím se toho sem dát co nejvíce. :)


Z hlavní nabídky můžeme kromě začít hrát taky upravit možnosti (grafika, zvuk) taky načíst lekce. Lekce jsou podobné těm v TS3, žádná novinka.

Ale pojďme tvořit. Jako první jsem samozřejmě zkusila náhodný výběr. Co chválím, je možnost kromě náhodného výběru celého simíka, možnost zkusit štěstěnu jen v určité části - pomocí zaškrtávacích políček si vyberete např. jenom jenom vlasy a barvu pokožky, zbytek simíka zůstane nezměněný.

Většina takto vytvořených simíků vypadá přijatelně, ale existují čestné výjimky (pro nepozorné - soustřeďte se na ponožky). :D 
 
 

Nový CAS mi na první pohled přijde jednodušší, žádné zbytečnosti, žádná tlačítka navíc. Vlevo nahoře kolonka se jménem (náhodná jména sice fungují, ale občasným úletům typu Kuželková nebo Granátová se prostě nevyhnete :D ). Po kliknutí na diamant se objeví nabídka, ve které můžete vybrat pohlaví simíka, stáří, typ chůze, hlas a vlastnosti a cíl (k tomu více později).

Ale teď už tedy k samotné tvorbě simíka.
Ta je v podstatě rozdělená na dvě části - hlava+krk a zbytek těla. To tedy znamená, že po kliknutí na simíkovu hlavu se objeví nabídka, ve které můžete upravit vše od vlasů, přes tvar částí obličeje až po šířku krku. Když jsem psala, že CAS je zjednodušený, je to myšleno doslovně. Marně budete proklikáváním možností hledat nabídku na úpravu očí nebo nosu. Vše funguje pomocí simíka. Tedy chcete upravit oči - kliknete na simíkovy oči a objeví se nabídka, ve které pak můžete vybrat barvu očí nebo jeden z přednastavených tvarů (nebo si samozřejmě s tvarem můžete pohrát sami - moje oblíbené je úprava velikosti zorniček :D ).
 
  
Po kliknutí na hlavu simíka se tedy objeví nabídka 5 políček vpravo + vlevo možnost podrobných úprav. Šikovná věcička pro detailní doladění vzhledu vašeho simíka - velikost zorniček, tvar koutků, velikost nosních dírek... Nabídky vpravo určitě pochopíte podle obrázku.

Tvar tváře a barva pleti + "vady na kráse". Kdyby vás zajímalo, co jsou vady na kráse, tak podle EA jsou to vrásky, pihy a mateřská znaménka. Co prosím? Já teda nevím, ale mateřské znaménko může být naopak znamínko krásy, ne? Tohle mi přijde jako dost špatný překlad. Jinak teda vrásky i mateřská znaménka jsou libovolně kombinovatelná (tedy můžete použít všechny možnosti vrásek i všechny možnosti znamének), ale u pih lze použít jenom jednu z (zatím) dvou možností.
Vlasy - rozdělené na krátké, středně dlouhé a dlouhé, většina je opravdu krásných.
Pokrývky hlavy - chválím, že konečně jdou použít čepice nezávisle na vlasech, tedy že simíkovi můžete dát libovolné vlasy a na to jakoukoliv pokrývku hlavy.
Doplňky - ouou. Nevím, jestli to tak mám jenom já, ale opravdu nechápu tohle rozdělení. V těchto doplňkách totiž najdete jenom náušnice, náhrdelníky a brýle. Pro ostatní doplňky (náramky, rukavice, prsteny, ponožky) musíte do "tělové části CAS". Tohle podle mě není úplně nejlepší možnost, protože náušnice atd. samozřejmě vybírám až po výběru oblečení, takže musím neustále překlikávat.
Poslední možnost je make-up. Na výběr jsou oční stíny, linky, tvářenka a rtěnka, u všeho vcelku dostačující výběr barev.
Příjemným detailem jsou křížky u jednotlivých možností. Tedy pokud má váš simík na sobě navěšené celé zlatnictví a vy se toho chcete všeho zbavit najednou, stačí najet myší na možnost "doplňky" a kliknout na křížek. To samé platí u všech možností (make-up, oblečení, vlasy...). Šikovné udělátko. :)

Máme hotový obličej siminky? Hurá, teď tedy na zbytek těla. Tady asi nejvíc využijete zrušení posuvníků a výměnu za prosté "chytnout a táhnout". Musím říct, že to opravdu stojí za to. Ano, chvíli trvá, než přijdete na to, co všechno lze změnit a kde najdete ten správný bod k uchopení, ale potom už prostě pracujete intuitivně. Jednoduché, prosté, výborné. :) Základní body k úpravě jsou ramena, prsa, paže, předloktí, boky, zadek, stehna, lýtka a chodidla (velikost chodidla, ano :D ).
 
Jediné dva posuvníky jsou po levé straně simíka. Jeden je na "nabušenost" simíka - tedy jak moc svalnatý váš simík bude. Druhý je na tloušťku simíka. Ta jde samozřejmě částečně nastavit i pomocí "chytnout a táhnout", ale tento posuvník vašeho simíka ztlustí opravdu hodně. :D 

Nabídky napravo:

Tělo - možnost vybrat z přednastavených tvarů těla (většina mi přijde dost zvláštní, k použití moc nedoporučuju). Pak také barva pokožky (spousta klasické tělové - od bledé přes opálenou až po tmavou, k tomu zelená a modrá) a tetování (u siminek je výběr vcelku velký, u simíků už mi to přijde o něco horší).
Dále už je oblečení. Kromě překlikávání mězi těmito možnost jde také kliknout přímo na simíka a automaticky se vám otevře nabídka s typem oblečení. Tedy chcete simíkovi změnit boty? Kliknete na chodidla. Chcete změnit horní část oblečení? Kliknete kdekoliv od krku po boky.
Druhá možnost v pravé nabídce je tzv. celkový outfit. Podle mě naprostá zbytečnost. Po rozkliknutí se vám objeví různý počet (většinou 3-5) přednastavených kompletních outfitů v různých barvách pro danou kategorii  oblečení (každodenní, formální, sportovní, na spaní, na večírek). Podle popisku v lekci se při použití celkového outfitu simíkovi nezmění vlasy, obličej ani tvar těla (ale make-up ano).

Další možnosti už jsou klasicky horní díly (po rozkliknutí rozdělené na bundy a sáčka, trička, svetry, tílka, saka, podprsenky, vesty), komplety (rozdělené na overaly, dlouhé šaty, krátké šaty, župany), spodní díly (kalhoty, sukně, šortky, džíny, spodní prádlo), doplňky (náramky, prsteny, rukavice, legíny, ponožky) a boty (sandály a žabky, nízké, mokasíny, pantofle, na podpatku, na klínku, tenisky, vysoké boty).  I když u některých kusů oblečení je barev dost, u některých bych uvítala širší výběr (a u některých jsou ty vzory totálně mimo :D ). Jinak výběr oblečení jako takový - na demo dostačující, na samotnou hru nevím. Doufám, že do základní hry ještě pár věcí přidají. Ale kdyby ne, tak nějak se to dá zvládnout i s tímhle. :)
Vybírání oblečení tady funguje trochu jinak než v TS3. V TS3 jste nejprve zvolili kategorii oblečení (např. společenské) a pak v ní listovali mezi horními díly, spodními díly, botami, doplňky. V TS4 naopak zvolíte typ oblečení (např. horní díly) a pak nahoře přepínáte mezi kategoriemi.
Zajímavá je možnost filtrování. Jednotlivé oblečení si můžete vytřídit pro jednodušší hledání. Např. hledáme červenou společenskou sukni, takže najedeme na spodní díly, sukně a pak ve filtrování zaškrtneme červenou barvu a účel formální. Tradá - z (třeba) 10 sukní nám najednou zůstaly 2. :)

Máme tedy simíka vytvarovaného, oblečeného, nalíčeného, doplněného - co teď? No přece vlastnosti a cíl.
Oproti TS3 se počet možných vlastností zúžil na tři. Nevím, jak to bude s postupným přidáváním vlastností při růstu simíka, možná budou tři už od začátku? Uvidíme. :)
Samotné vlastnosti jsou rozdělené na 4 kategorie - emoce, koníčky, životní styl a společenskost.

Emoce

Aktivní - Tito Simíci bývají nabití energií, dokáží nabudit ostatní Simíky a pokud nějakou dobu necvičí, naštvou se.
Geniální - Tito Simíci bývají soustředění, rádi sdílejí své nápady s ostatními Simíky, a pokud si nějakou dobu neprocvičí mozkové závity, mohou se naštvat.
Mimoň - Tito Simíci bývají hraví.
Romantik - Tito Simíci rádi flirtují, a pokud k tomu delší dobu nemají příležitost, může je to rozesmutnět.
Sebejistý - Tito Simíci si bývají jisti sami sebou.
Tvořivý - Tito Simíci se snáze inspirují, mohou se s ostatními Simíky podělit o kreativní nápady, a pokud nejsou po dlouhou dobu kreativní, mohou se rozzlobit.
Veselý - Tito Simíci bývají šťastnější než ostatní Simíci.
Výbušný - Tito Simíci bývají naštvaní, lezou na nervy ostatním Simíkům, a když jim někdo něco provede, naštvou se.
Zasmušilý - Tito Simíci bývají smutní a mohou s povzdechem mluvit s ostatními Simíky. Když jsou smutní, jsou kreativnější.

Koníčky

Geek - Tito Simíci jsou nejšťastnější, když si přečtou nějakou scifárnu nebo zahrají videohry. Pokud hrají málo, mohou být naopak napjatí. Také jsou lepší v hledání sběratelských předmětů a mohou probírat geekovská témata s ostatními geeky.
Gurmán - Tito Simíci jsou nejšťastnější, pokud je jim dopřáno dobrého jídla. Nad špatnými pokrmy však ohrnují nos. U kuchařských pořadů pak můžou získávat nové nápady.
Knihomol - Těmto Simíkům se čtením knih rapidně zvedne nálada. Dokážou si o nich hodiny povídat a rozebírat je ze všech možných úhlů a pohledů.
Milovník hudby - Tito Simíci se poslechem hudby nejen zabaví, ale i výborně naladí. Hra na hudební nástroje je činí šťastnými.
Milovník umění - Těmto Simíkům vždy zvedne náladu prohlížení uměleckých děl. Také  mohou umění obdivovat a probírat tak, jak to jiní Simíci nezvládnou.
Perfekcionista - Těmto Simíkům trvá výroba předmětů déle, ale mají větší šanci, že vyrobí něco, co je opravdu kvalitní. Při vyrobení kvalitního výrobku se jim zvedne nálada a při výrobě něčeho nekvalitního jim naopak klesne.


Životní styl

Ambiciózní - Tito Simíci získají silné náladovky z kariérních úspěchů a negativní náladovky z pracovních selhání. Také se mohou rozzlobit, pokud je nepovýší.
Bordelář - Na tyto Simíky nijak nepůsobí špinavé okolí. Vybavení domácnosti se jejich působením rychleji ušpiní a také se mohou přehrabovat v odpadcích a hledat v nich jídlo.
Dětinský - Tito Simíci získají při sledování dětských pořadů silné náladovky. Když si hrají s dětmi, stanou se hravými, a když si hrají s dětskými hračkami, jsou šťastní.
Líný - Tito Simíci získají sledováním televize, pospáváním nebo užíváním pohodlného nábytku silné náladovky. Rychleji se unaví cvičením a začnou být napjatí při dělání domácích prací.
Materialista - Tito Simíci mohou obdivovat majetek a také se jím chlubit. Když si nějakou dobu nekoupí nic nového, začnou být smutní.
Miluje přírodu - Tito Simíci mohou ostatním nadšeně vyprávět o přírodě a jsou šťastní, když mohou být venku.
Nemotorný - Tito Simíci během fyzických aktivit často selžou. Svým nezdarům se ale spíše zasmějí, než aby se naštvali.
Nenažranec - Tito Simíci rádi jedí, a to bez ohledu na kvalitu pokrmu. Neztrácí apetit ani v případě, kdy je jídlo za zenitem trvanlivosti. Pokud je však přepadne hlad, čekejte, že budou pěkně podráždění.
Pořádný - Tito Simíci jsou šťastní, když dělají domácí práce, které je zároveň hodně baví. Může je popadnou úklidové šílenství a ve špinavém prostředí se cítí opravdu nepohodlně.
Snob - Tito Simíci pohrdají nekvalitními šunty, "nekulturní" televizní pořady je nudí a v okolí ostatních snobů cítí sebedůvěru.
Vyšinutý - Tito Simíci si mohou povídat sami se sebou a mají nepředvídatelné emoce.

Společenskost


Dobrák - Tito Simíci jsou nejšťastnější v okolí dobře naladěných Simíků. Pokud naopak přijdou do kontaktu se Simíky pesimisty, zesmutní. Mohou přispívat na charitu a rádi probírají světový mír.
Kámoš - Simíci kámoši hýří sebevědomím, pokud jsou mezi svými, a rádi to dávají najevo poplácáním po zádech. Když se mohou dívat na sport, nabíjí je to energií.
Nesnáší děti - Tito Simíci jsou v přítomnosti dětí naštvaní a dokáží na ně být zlí. Představa vlastního dítěte je děsí a znervózňuje.
Nestálý - Pokud jsou tito Simíci delší dobu ve stejném zaměstnání nebo vztahu, začnou být napjatí. Pokud naopak dají v práci výpověď nebo se rozejdou, stanou se šťastnějšími. Déle jim trvá, než se odhodlají požádat někoho o ruku, a také mohou probírat svůj strach ze závazků.
Rodinný typ - Tito Simíci jsou šťastní se svou rodinou, kterou se též rádi chlubí. Pokud jsou však delší dobu bez, zesmutní.
Samotář - Tito Simíci jsou nejšťastnější, když jsou sami. Nevadí jim, když nejsou ve společnost ostatních, a naopak jsou v přítomnosti cizích Simíků napjatí. V případě odmítnutí se cítí trapně.
Společenský - Tito Simíci se při přátelské konverzaci dostanou do dobré nálady. Jejich společenskost klesá rychleji a když je na nízké úrovni, upadají do deprese.
Zlomyslný - Tito Simíci jsou šťastní v okolí Simíků s negativní náladou, mohou se smát jako šílenci a také probírat zlovolné plány. Když přijdou do kontaktu s hodnými Simíky, naštve je to do běla.
Zlý - Tyto Simíky těší, když mohou být zlí na ostatní a dělat jim naschvály. Když vyhrají rvačku, sebevědomí jim roste do nebeských výšin.


Cíly jsou rozdělené na základní kategorie (jídlo, láska, nekalost...) - po rozkliknutí se u každé kategorie objeví 2 nebo 3 cíle. S každou kategorií souvisí jedna speciální vlastnost.


Bohatství: Bonus: Obchodní důvtip (Simíci s obchodním důvtipem si během své kariéry vydělají více peněz.)
Pohádkově bohatý: Tento Simík chce zbohatnout a být úspěšný v profesním životě.
Hradní pán: Tento Simík touží mít to největší a nejkrásnější sídlo široko daleko.
Jídlo: Bonus: Podstata chutí (Simíci, kteří chápou podstatu chuti, dokážou připravit kvalitnější jídlo a pití.)
Mistrovský kuchař: Tento Simík chce zcela ovládnout kulinářské umění.
Mistr mixolog: Tento Simík chce o mixologii vědět úplně všechno.
Kreativita: Bonus: Políbený múzou (Múzou políbení Simíci se rychleji zlepšují v dovednostech, když jsou inspirovaní.)
Výjimečný malíř: Tento Simík si přeje, aby celý jeho život byl plný umění a malování.
Hudební génius: Tento Simík se chce stát profesionálním hudebníkem a skladatelem.
Autor bestsellerů: Tento Simík si přeje psát knihy a stát se slavným autorem.
Láska: Bonus: Svůdný (Svůdní Simíci jsou v milostných dobrodružstvích úspěšnější než ostatní.)
Beznadějný romantik: Tento Simík chce prozkoumávat terén a randit s nejrůznějšími zajímavými lidmi.
Osudová láska: Tento Simík chce najít svou osudovou lásku a prožít s ní plnohodnotný život.
Nekalost: Bonus: Ničemný (Podlé interakce ničemných Simíků jsou úspěšnější a mají větší účinnost.)
Veřejný nepřítel: Tento Simík si chce udělat nepřátele a stát se slavným kriminálníkem.
Pouličník uličník: Tento Simík by pořád jen prudil a působil chaos.
Oblíbenost: Bonus: Družný (Družní Simíci si rychleji budují přátelské vztahy.)
Veselá kopa: Tento Simík chce vyprávět vtipy a stát se slavným komikem.
Lev salónů: Tento Simík chce pořádat ohromující večírky a samozřejmě se jich také účastnit.
Přítel celého světa: Tento Simík si chce najít a také udržet co největší počet přátel.
Příroda: Bonus: Sběratel (Sběratelé častěji naleznou vzácné sběratelské předměty.)
Botanik na volné noze: Tento Simík chce pěstovat rostliny a stát se profesionálním zahradníkem.
Kurátor: Tento Simík chce mít sbírku všech možných i nemožných předmětů z celého světa.
Eso mezi rybáři: Tento Simík chce vědět úplně všechno o rybaření.
Rodina: Bonus: Domácký (Domácky založení Simíci si rychleji budují pevné rodinné vztahy.)
Úspěšný rod: Tento Simík chce mít rodinu, které se v životě dobře povede.
Velká šťastná rodina: Tento Simík chce vytvořit velkou a milující domácnot.
Sport: Bonus: Dobrý metabolismus (Simíci s dobrým metabolismem nemají problém zůstat v dobré formě a kondici.)
Kulturista: Tento Simík chce na sobě dřít a stát se nejsilnějším ze všech.
Vědomosti: Bonus: Učenlivý (Učenliví Simíci si osvojují dovednosti o něco rychleji.)
Renesanční Simík: Tento Simík chce ovládat co nejvíce dovedností.
Mimoňský intelekt: Tento Simík chce být sečtělý šikula.
Počítačový kouzelník: Tento Simík chce vědět všecno o počítačích: z pracovního i herního hlediska.


Pak už jen vybrat styl chůze (výchozí styl chůze, vykračování, namyšlená chůze, pohodová chůze, ženská chůze, tvrďácká chůze, vyšinutá chůze, hlemýždí chůze, energická chůze) a styl hlasu (výběr ze tří tonů a potom posuvníkem výšku) a hotovo. :)

Co ještě stojí za zmínku je možnost přidat dalšího simíka do rodiny. Buď si ho můžete vytvořit klasicky sami, nebo nechte pracovat genetiku za vás.

 Pokud jste zvládli dočíst to až sem - gratuluju! :D Jako bonus si tedy můžete přečíst můj souhrn:
- zrušení posuvníků je opravdu dobrý krok. Tvoření simíků je teď opravdu jednodušší.
- mínus je podle mě rozdělení doplňků. Je to pro mě obrovský nezvyk a zbytečné překlikávání navíc.
- naprostá zbytečnost, kterou si mohli odpustit je pro mě přednastavený celkový outfit (jediné použití vidím v případě, že se nemáte čemu zasmát - pak vám doporučuju přečíst si názvy outfitů)
- opět mi přijde, že oblečení/tetování/všeho ostatního je pro muže méně než pro ženy. Proč?
- jinak obecně je výběr objektů dostačující (i když u simíků by opravdu mohli přidat víc), horší už to je s barvami
- neměli rušit Vytvořit styl. Ano, snaží se to nahradit možností vybrat si barvu z jejich "širokého" výběru, ale problém je ten, že ne vždy je ten výběr široký. A když už, tak to zabíjí ten příšerný vkus na vzory.
 
 - doporučuju vám přečíst si pořádně přepis cílů, dá se tam dost vyčíst o funkcích ve hře. Některé už jsou známé, ale i přesto je fajn mít to potvrzené. Např. Hudební génius (profesionální hudebník a skladatel - takže ve hře bude možnost profese skladatele?), Botanik na volné noze (profesionální zahradník - to samé jako se skladatelem).
Obecně nové CAS chválím. Nedostatků pár je, ale jen pár, takže se nad nimi dá přivřít oko. :)

Pokud budete mít jakýkoli dotaz ohledně CAS, klidně mi napište (sem do komentářů nebo na fb - odkaz je na blogu vpravo, štítek). Pokusím se zjistit odpověď a odepíšu vám. :)
----------------------------------------------------------------
 Přehled objektů
Nafotila jsem jednotlivé objekty. Jsou zde ukázané bez ukázky barevných variant. 
 Siminky
Tvář
 

Vlasy

 


Pokrývky hlavy

Doplňky - "hlava"


Make-up

Tělo
 


Celkový outfit 

Horní díly

 


Celé tělo
 


Spodní díly
 


Doplňky
 Boty
 

----------------------------------------------------------------
Simíci
Tvář
 

Vousy

Vlasy

 

Pokrývky hlavy

Doplňky

Make-up

Tělo

Celkový outfit
 

 
 
Horní díly


Celé tělo

Spodní díly


Doplňky

Boty
 

15 komentářů :

 1. Tedy Pawčo, klaním se! Takovou práci si si s tím dala. Je to perfektní ! Skvělá práce :)

  OdpovědětVymazat
 2. Fakt pečlivě a podrobně zpracovaný článek. Děkuji :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkná práce Pawco! Určitě to zabralo spoustu času! Paráda! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuju vám. :) Času jsem u toho strávila dost, tak snad to stojí za to. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Výborný souhrn a naprosto souhlasím s tebou, taky bych tam vytkl pár věcí, ale to se dá lehce přehlednou.

  OdpovědětVymazat
 6. Veľmi pekne a podrobne si to urobila. Vďaka. Mne osobne sa 4. nepáči, ani malá variabilita pri tvorbe simíka a stavbe domu ma tiež neupútala - mám rada starý spôsob, ale čas ukáže ako to bude fungovať. Si šikovná a trpezlivá. ;o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem z CAS v podstatě nadšená. Sice mi chybí barevná paletka, to je pro mě obrovské mínus, ale jinak mi přijde tvoření simíka opravdu skvělé. :)

   Vymazat
 7. Ahoj,krásne to máš urobené,ako vidím vieš tam aj fotiť,ako to robíš,máš niečo stiahnuté alebo ani nie.Ja osm skúšala všetko možné ale nejde mi to.Poradíš?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Focené to je normálně přes PrintScreen. Nepřišla jsem na to, jak fotit přímo ve hře. :/
   Kdyžtak návod na focení (obecně) ze hry má ArSePo: http://arsepo.blogspot.cz/2011/09/snimani-obrazovky-foceni-hlasek-ze-hry.html

   Vymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 9. ahoj, super článok :)
  len, chcela by som sa opýtať, nezverejnila by si na chvíľu svoj origin účet- ako aj heslo? našla som totiž jeden článok http://sims4forum.com/threads/it-has-been-cracked.847/ konkrétne v prvom príspevku píšu, že stačí, keď sa prihlásiš na účet niekoho kto to demo má, stiahneš si ho a potom treba postupovať podľa toho čo je v 1. príspevku.... Určite nie som jediná, ktorá by si to chcela stiahnuť :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne. Já chápu, že si ho chcete taky zahrát, ale budete si muset počkat. Navíc to není jenom o demu - na Originu mám registrované i ostatní Sims hry, takže je možné, že by si je někdo stáhl taky. A na to jsem za ně zaplatila až moc peněz...

   Vymazat
  2. aha... škoda, tak nič potom :)

   Vymazat
  3. Někde jsem četla , že 8.srpna EA uvolní stažení dema pro všechny hráče .
   Souhlasím s Pawčou a taky by jsem nikomu neumožnila vstup na můj účet .

   Vymazat
 10. Milá Pawčo , děkuji za tak super návod a prezentaci :) Moc hezky jsi tovytvořila ♥ Neměla jsem to štěstí vyzkoušet si to taky . Zatím nebudu kupovat Sims 4 . Přeji Ti krásné léto :) Nové domy jsou moc hezké :)

  OdpovědětVymazat